Afrika Sağlık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi

    TANITIM                                   

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Afrika Sağlık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (MASAM), 7 Aralık 2018 tarihli 30618 sayılı resmî gazetede yayınlanan yönetmelik ile faaliyetlerine başladı.

MASAM, Afrika Kıtası’nda sağlık alanında eğitim, uygulama ve araştırmalar yapmakta; bu çerçevede tıp, cerrahi ve diğer sağlık alanlarında uzman ve araştırmacıların yetiştirilmesine katkıda bulunmakta ve sağlık alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarla iş birliğinde bulunmaktadır.

MASAM, Afrika Kıtasında,

  • Tıpta lisans, lisansüstü, mezuniyet sonrası eğitimler,
  • Sağlık konuları ile ilgili ulusal ve uluslararası panel, sempozyum, seminer, konferans, çalıştay ve benzeri toplantılar,
  • Tıp ve cerrahi konularında araştırma projeleri,
  • Sağlık alanında hasta tedavilerini ve bakımları,
  • Sağlık eğitimi ve koruyucu sağlık alanında faaliyetler göstermektedir.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi bünyesinde MASAM Uganda, Sudan, Somali ve Somaliland’de cerrahi ve tıp alanında mevcut eğitim ve uygulama programlarına devam ederek Afrika Kıtası’nda yeni eğitim programları için çalışmalarda bulunmaktadır.     

MASAM’da görev almak isteyen gönüllü Tıp Fakültesi öğrencileri, Türkçe ve İngilizce özgeçmişlerini ve İngilizce yeterlilik dil puanı belgelerini (YDS, YÖKDİL, ÜDS, KPDS, vb.) masam@medeniyet.edu.tr adresine mail göndererek başvurabilirler.

MASAM'ın sosyal medya hesaplarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Facebookhttps://www.facebook.com/MASAM-115752053307966

Twitterhttps://twitter.com/imasamorg

Instagramhttps://www.instagram.com/masamorg/

Youtubehttps://www.youtube.com/channel/UCWG66qYsYoC1GLSmRqhRfMQ